261 222 111 9 - 17 hod.
Marimex.cz - bazény, trampolíny, infrasauny
Porovnat
0

Oblíbené produkty

0
  • Nemáte žádný oblíbený produkt

Košík 0 0
Ušetřete! Nakupte ještě za 1 990 Kč a máte dopravu ZDARMA.
Menu
Největší showroom fitness
a welness v ČR
Zkušení a proškolení prodejci
i servis
99 % sortimentu máme skladem

Písková filtrace ProStar Plus 4

Písková filtrace ProStar Plus 4

Průtok: 3,8 m3/hod
Příkon: 190 W
Písková náplň: 14 kg

Datum: 23.7.2019 14:32 Odpovědi: 44

Seznam otázek a odpovědí k produktu

Autor:Richard Rataj Datum:29.6.2022 11:36

zpětná klapka

Vlastním nadzemní kruhový bazén 3,10 x 0,94, filtruji přes ProStar 4 Plus a mám připojené tepelné čerpadlo Swing 2,5kW. Filtrace stojí vedle bazénu, výška hladiny vody je tedy nad filtrací. Po letošní zimě se mi neustále filtraci zprovoznit, přestože jsem zkontroloval všechny hadice a spojení. Udělal jsem už všechno možné, Proplach, Výplach, cirkulaci, odzvdzušnění atd. Výsledek: filtrace chvilku funguje, pak najednou nenfunguje. Vypnu jí, dám znova na pár vteřin proplach, pak vypnu dám filtraci a funguje to. Chci připojit poloautomatický vysavač, skimmer se vyprázdní, vysavač začne fungovat. Po pát vteřinách se skimmer naplní vodou a vysavač přestane fungovat. Takto stále dokola. Problémem je nejspíš zavdzdušnění. Koupil jsem tedy bazénovou zpětnou klapku PVC 50 mm pro připojení na pružné bazénové hadice průměru 32 a 38 mm (výrobce, bohužel, nikde neuvádí pro jaký typ filtrace je účinná) - klapka mi akorát zastavila průchod vody do filtrace, protože není takový tlak vody, aby kuličku v klapce uvolnil. Poradte mi, prosím, co dělám špatně a jak mám správně postupovat, abych mohl bazén užívat. Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:29.6.2022 13:33

Re: zpětná klapka

Dobrý den, pokud píšete, že se skimmer vyprázdní a filtrace se zavzdušní, tak máte zřejmě v bazénu málo vody.  Předpokládám, že máte bazén s plechovou stěnou a  skimmer, který prochází touto stěnou. Jinak můžeme poradit, pokud pošlete fotky zapojení, případně i video. Děkujeme.

Autor:Zdeněk Datum:9.6.2022 17:02

Písek v bazénu

Zdravím, mám filtraci Prostar 4 plus. V minulém roce fungovalo vše skvěle a bez problémů. Po zazimování (filtrace byla odpojena a uskladněna na suchém místě) a znovuzprovoznění včetně nové náplně písku nám filtrace třeba dva dny funguje v pohodě a potom během třeba hodiny vychrlí do bazénu třetinu písku vratnou tryskou. Potom zase funguje dál jak má. Toto se již 3x opakovalo i po znovuotevření filtrace, kontroly saciho koše i trubky - tohle vše vypadá že je vpořádku. Tlak je stále cca 0,3 baru. Netuším kde je problém.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.6.2022 07:36

Re: Písek v bazénu

Dobrý den, je nám líto, ale také netušíme, zřejmě bude něco špatně ve filtraci - buď špatně nasazený koš, trubba vprostřed filtrace, nebo je poškozený šesticestný ventil apod. Doporučujuji celou filtraci projít a zkontrolovat, případně odeslat na servis.

Autor:Hanka Datum:8.6.2022 14:56

voda teče obráceně

Dobrý den, voda mi teče obráceně než loni a v hadicích jsou bublinky, čím by to mohlo být?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:9.6.2022 09:23

Re: voda teče obráceně

Dobrý den, zřejmě je filtrace špatně zapojena, nebo je poškozený rozdělovač v hlavě filtrace. Takto na dálku bohužel přesnou závadu identifikovat nemůžeme. 

Autor:zdeněk pištora Datum:8.6.2022 12:29

skimer

Dobrý den, má tato filtrace také skimer? nebo se musí dokoupit? Děkuji

Autor:Shop Marimex.cz Datum:8.6.2022 13:06

Re: skimer

Dobrý den, žádná filtrace nemá skimmer, musíte si ho k bazénu dokoupit zvlášť.

Autor:Burián Václav Datum:2.6.2022 12:29

písková filtrace PRO star 6

Po spuštění filtrace se nádoba s pískem nebo filtračníma kuličkama nafoukne a po vypnutí splaskne. Je tento jev normální ? V roce 2021 jsem nádobu reklamoval z důvodu několika prasklin.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.6.2022 13:25

Re: písková filtrace PRO star 6

Dobrý den, pokud to nafouknutí není extrémní, tak je to normální, s tím, jak se zvětší v nádobě tlak.

Autor:Adam Datum:7.4.2022 09:44

Vzdálenost solárního ohřevu

Dobrý den, dokázal by filtrační jednotka prostar plus 4 utáhnout solární ohřev na střeše ve výšce 6 m vodorovná vzdálenost od čerpadla 3 m?

Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.4.2022 10:12

Re: Vzdálenost solárního ohřevu

Dobrý den, aby filtrace správně fungovala, je nutné, aby solární ohřev i filtrace byla na stejné výškové úrovni. Pokud dáte ohřev 6 m. vysoko, domníváme se, že ve filtraci bude velký tlak, může protékat, nemusí filtrovat apod.

Autor:Vladimír Vondrák Datum:14.1.2022 09:49

Solární ohřev

Dobrý den, k filtraci ProStar 4 plus mám připojen solární ohřev Slim 3000. Chtěl bych přikoupit ještě jeden ohřev Slim 3000 a zapojit je najednou. Má tato filtrace dostatečný výkon pro zapojení obou ohřevů současně. Děkuji za odpověď.

Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.1.2022 09:55

Re: Solární ohřev

Dobrý den, ano filtrace má dostatečný výkon na připojení dvou solárních ohřevů.

Autor:Petr Datum:9.1.2022 01:06

Ohřev Pyramida Sun

Dobrý den, zvládne tato filtrace ohřev vody Pyramida sun, kdyby byly zapojené dvě za sebou?
Dekuji za odpověď.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:10.1.2022 09:11

Re: Ohřev Pyramida Sun

Dobrý den, ano filtrace zvládne dva připojené solární ohřevy za sebou, je ale nutné počítat s menším průtokem vody.

Autor:Karin Datum:30.7.2021 15:26

Balls

Dobrý den, je možné místo písku použít kuličky? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:2.8.2021 09:45

Re: Balls

Dobrý den, do všech našich pískových filtrací můžete použít bílé pěnové kuličky https://www.marimex.cz/napln-filtracni-aquamar-balls/.

Autor:Martin Datum:24.7.2021 22:09

Hlučnost

Dobrý den, při zapnutí filtrace mi přijde, že je opravdu hlučný chod čerpadla. Zní to spíše jako malý kompresor u lednice. Nemůže být něco špatně ? Je to vícekrát odvzdušněno.
Autor:Shop Marimex.cz Datum:26.7.2021 14:33

Re: Hlučnost

Dobrý den, pokud filtrace pouze hučí, tak je to v pořádku a pracuje správně. Pokud by se ozývali skřípavé zvuky apod.. byl by to důvod k reklamaci. Hluk je způsobený kavitací vody u lopatek čerpadla.

Autor:Radek Malinovský Datum:19.7.2021 09:42

nahrada pisku

Dobry den, lze v teto filtraci pouzit misto pisku Zelbrite?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:19.7.2021 14:25

Re: nahrada pisku

Dobrý den, Zelbrite v nabídce bohužel nemáme. Do pískových filtrací ProStar doporučujeme výhradně tento filtrační písek https://www.marimex.cz/filtracni-pisek-aquamar-25-kg/ nebo bílé pěnové kuličky https://www.marimex.cz/napln-filtracni-aquamar-balls/.

Autor:Radek Malinovský Datum:12.7.2021 15:19

pisek

Dobry den, z filtrace se mi dostava pisek do bazenu, co muze byt spatne?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.7.2021 15:55

Re: pisek

Dobrý den, může jít o písek, který je nový a který nebyl před použitím dostatečně propláchnutý. Může to být také písek, který se dostal do soustavy při nasypání písku do nádoby, případně může být vadné nějaké těsnění a písek se dostává do soustavy při práci čerpadla. Bohužel takto na dálku nejsme schopni určit důvod vniknutí písku do bazénu.

Autor:Martina Podškubková Datum:12.7.2021 13:59

Pro star 4 / 4 plus

Dobrý den,
Zajímá by mě rozdíl ve filtraci Marimex pro star 4 a prostar Star 4plus. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:12.7.2021 15:53

Re: Pro star 4 / 4 plus

Dobrý den, porovnání filtrací najdete na této stránce: https://www.marimex.cz/comparison/?c=10604268%2C10600003


Autor:Richard Datum:5.7.2021 16:30

Ohřev

Dobry den. Je mozne pripojit k teto filtraci i solarni ohrev? Prip. jaky model? Diky R
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2021 08:28

Re: Ohřev

Dobrý den, ano je to možné. Můžete připojit jak solární ohřev pyramida, tak i Slim 3000, Slim 180 nebo Slim 360.

Autor:Richard Datum:4.7.2021 22:35

Ohřev

Dobry den, je mozne na filtraci pripojit ohrev vody? pripadne jaky doporučujete? Diky R
Autor:Shop Marimex.cz Datum:7.7.2021 11:54

Re: Ohřev

Dobrý den, ano je to možné. Můžete připojit jak ohřev Slim 3000, tak i Slim 180 nebo 360. Případně i ohřev Pyramida.

Autor:Tomáš Datum:1.7.2021 09:37

špinavá voda z filtrace

Dobrý den, máme problém s vyčištěním bazénu. Filtrace i náplň filtrace je vyčištěna (proplach i výplach), filtrační písek dle předepsané zrnitosti, ale po zapnutí filtrace
se nám vrací tryskou špinavá voda zpět do bazénu. Trvá to vždy tak 5 vteřin a pak už zase jde voda čistá. Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.7.2021 11:03

Re: špinavá voda z filtrace

Dobrý den, zřejmě se jedná o nečistoty, které není filtrace schopná zachytit. Doporučujeme použít vločkovač a následně vysát shluknuté nečistoty rovnou do odpadu (tzn. ne přes filtrační médium). 

Autor:Barbora M. Datum:27.6.2021 09:54

Nenasava pri odvzdusnovani

Dobry den, filtrace pri prvnim spusteni odvzdusneni nic nenasava, neni v ni zadny tlak. Nevim, co vsechno by mohlo byt spatne. Spoje jsou utazene, pisku mam dle navodu, sestavena je take spravne... Dekuji za radu :)
Autor:Shop Marimex.cz Datum:28.6.2021 10:02

Re: Nenasava pri odvzdusnovani

Dobrý den, filtraci je třeba mít pod úrovní hladiny vody a při odvzdušnění postupovat podle návodu. Jinak bohužel takto na dálku nemůžeme určit, kde konkrétně je u vás problém. Doporučujeme zkontrolovat zapojení soustavy.

Autor:Zuzka K. Datum:22.6.2021 20:37

Čerpadlo

Dobrý den, lze koupit čerpadlo jako náhradní díl, v případě, že by odešlo? Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:23.6.2021 08:14

Re: Čerpadlo

Dobrý den, ano v případě potřeby dokážeme daný díl zajistit.

Autor:Marty Datum:13.5.2021 07:52

Rozdíl

Dobrý den,
jaký je hlavní rozdíl mezi Prostar 4 a ProStar plus 4 ( mimo předfiltr).U Prostar plus 4 má význam skimmer, když má předfiltr.
Děkuji
Autor:Shop Marimex.cz Datum:13.5.2021 08:10

Re: Rozdíl

Dobrý den, porovnání obou filtraci můžete vidět zde: https://www.marimex.cz/comparison/?c=10604268%2C10600003


Autor:Martin Datum:1.4.2021 16:53

Náplň

Dobrý den ,jde místo písku použít aquamar balls? Děkuji za info
Autor:Shop Marimex.cz Datum:1.4.2021 18:19

Re: Náplň

Dobrý den, ano jde to.

Autor:Jana Datum:12.9.2020 22:27

Použití se slanou vodou

Je filtrace ProStar Plus 4 vhodná pro použití se solinátorem? Z jaké oceli jsou tlaková nádoba a ocelové součásti vyrobeny?
Autor:Shop Marimex.cz Datum:14.9.2020 08:22

Re: Použití se slanou vodou

Dobrý den, filtrace je určena pro slanou vodu. Druh použité oceli výrobce neuvádí.

Největší showroom bazénů a trampolín v ČR
Zkušení a proškolení prodejci i servis
99% sortimentu máme skladem
Pohodlné a rychlé doručení